از همان روزي كه انسان آتش را كشف نمود و به خدمت خود در آورد ، آتش و انسان همزمان دويار و دو دشمن ديرينه محسوب شدند.

هرجا كه انسان موفق شد تسلط و برتري خود را به آتش اثبات نمايد توانست از تمام مزايا و مواهب آتش استفاده كند ولي هر زمان كه بر آتش چيره نشد متاسفانه نتوانست در برابر زبانه هاي داغ و خروشان آن مقاومت نموده و چه جانها و مال هايي كه در تقابل با آتش از دست رفتند و نشاني از آنها باقي نماند.

انسان ها از ديرباز سعي نموده اند براي چيره شدن بر آتش از وسايل و تجهيزات متناسب بهره مند گردند و اين موضوع از صدها سال پيش تاكنون ، مسيري صعودي طي نموده تا به اكنون كه با برخورداري از تجهيزات مدرن و تكنولوژي روز توانسته ايم وسايل و لوازم لازم براي مقابله با آتش را فراهم آوريم.

خودرو هاي آتش نشاني در حال حاضر بعنوان تخصصي ترين و فني ترين خودورهاي امدادي محسوب مي گردند و سازمانها و ارگانهاي دست اندركار تمايل دارند براي انجام ماموريت هاي اطفائ حريق از مدرن ترين و مجهز ترين خودروهاي آتش نشاني استفاده نمايند.

همچنين بسياري از كارخانجات و گروه هاي صنعتي بزرك يا كوچك بر اساس نياز خود از خودروهاي آتش نشاني بهره مند مي گردند.

برخي از گروه هاي صنعتي بزرگ يا پالايشگاهها در محوطه كارخانه خود يك ايستگاه آتش نشاني مجهز تاسيس نموده و از چندين دستگاه خودروي تانكر و پيشرو بهمراه تعدادي از پرسنل آموزش ديده استفاده مي نمايند.

برخي از واحدهاي صنعتي متوسط يا كوچك نيز با توجه به ريسك هاي موجود در كارخود از خودروهاي آتش نشاني كوچك كه اصطلاحا خودروي پيشرو ناميده مي شوند استفاده مي نمايند.

خودروهاي پيشرو بعنوان يكي از خودروهاي مجموعه آتش نشاني در شروع عمليات اطفاء حريق ميتوانند نقش بسيار مهمي در موفقيت گروه هاي آتش نشاني داشته باشند.

اين خودروها بر اساس نوع ماموريت هايي كه بعهده دارند از انواع مختلف تشكيل مي گردند.

خاموش كننده ها بر اساس نوع آتش هاي محتمل انتخاب شده و در اينگونه خودروها تعبيه مي گردند ولي بطور معمول يك خودروي پيشرو از تجهيزات زير برخوردار ميباشد:

مخزن آب
مخزن كف
پمپ آب آتش نشاني
مانيتور و نشان گرهاي ديجبتالي
سيستم انتقال نيروي موتور به پمپ آب
لوله كشي و پمپ آب
بدنه و محل قرار گيري تجهيزات
سيستم روشنايي و لوازم برقي
لوازم و تجهيزات ايمني-امدادي و نجات


هركدام از تجهيزات فوق توسط شركت هاي داخلي و توليدكننده هاي خارجي ساخته مي گردد و خودروهاي پيشرو يا خودروهاي سنگين آتش نشاني به فراخور هزينه اي كه براي آن در نظر گرفته شده ميتوانند از انواع تجهيزات موجود استفاده نمايند.

دپارتمان تخصصي ناجي ضمن همكاري با شركت هاي معتبر توليد كننده و وارد كننده اينگونه تجهيزات آمادگي خواهد داشت تا هرگونه نياز شما به خودروهاي آتش نشاني و سيستم هاي اطفاء حريق را برطرف نمايد.

كارشناسان ما قادر هستند كليه امور مربوط به اطفاء حريق در پروژه شما از طراحي تا اجراء را برعهده بگيرند.

گالری تصاویر

تماس با ناجــی

آدرس : تهران - بزرگراه رسالت - ضلع جنوب شرقی پل سیدخندان - پلاک 1354 - ساختمان ناجی
تلفن ویژه (30 خط) : 88464000
تلفن اورژانس :   88463152  
فاکس :              88466175
                         88466176

JoomShaper