اتوبوس آمبولانساستفاده از پايگاههاي سيار و درمانگاههاي صحرايي ميتواند يكي از راههاي مقابله با شرايط فوق باشد ولي دست و پا بسته بودن و زمين گير بودن اينگونه پايگاهها ميتواند يكي از نقاط ضعف مهم براي آنها محسوب گردد.

در سالهاي اخير برخي از كشورهاي پيشرفته و صنعتي اقدام به توليد اتوبوس هاي بيمارستاني يا اتوبوس آمبولانس نموده اند كه يكي از منسجم ترين و كارآمدترين آنها را در مسابقات فوتبال جام جهاني كه در كشور آلمان برگزار شد شاهد بوديم.

در آن مسابقات تعدادي اتوبوس آمبولانس توسط كارخانه خودروسازي دايملر بنز توليد و در محوطه بيروني استاديوم ها مستقر گرديده بود.

وظيفه آنها پوشش اورژانس و درماني لازم براي مقامات سياسي و اشخاص مشهور بود و از بهترين و مدرن ترين طراحي داخلي و تجهيزات مراقبتهاي ويژه برخوردار بودند.

مزيتي كه اين اتوبوس ها از آن برخوردار هستند اين است كه قدرت مانور مناسب دارند و در مواقع نياز در كوتاهترين زمان ممكن قادر به جابجايي و حتي حمل بيمار تا مراكز ثابت درماني ميباشند.

در كشور عزيز ما نيز از ساليان قبل به اين طرح توجه شده و سازمانهاي امدادي تعدادي از اين اتوبوس ها را به شركتهاي توليد كننده سفارش داده اند كه برخي از اتوبوس هاي توليدي در شرايط بسيار مطلوب و متاسفانه برخي از آنان بدون توجه به ماموريت هايي كه بايد انجام ميداند توليد شدند.

دپارتمان تخصصي ناجي نيز بر اساس سفارش برخي از سازمانهاي دولتي و خصوصي اقدام به تحقيق در اين پروژه و طراحي آن نموده است كه در حال حاضر آمادگي خواهيم داشت تا بر اساس سفارشات دريافتي اقدام به تجهيز اتوبوس هاي موجود نماييم

                               
اتوبوس آمبولانس

گالری تصاویر

تماس با ناجــی

آدرس : تهران - بزرگراه رسالت - ضلع جنوب شرقی پل سیدخندان - پلاک 1354 - ساختمان ناجی
تلفن ویژه (30 خط) : 88464000
تلفن اورژانس :   88463152  
فاکس :              88466175
                         88466176

JoomShaper